Könyvek:
Vass Éva: Amazónia elbűvölő történetei és képei
Mi a titka az amazóniai indián mérhetetlen nyugalmának, a környezettel való példás együtt élni tudásának? Ilyen és hasonló kérdések talán már sokunkban felmerültek. Hogy megtaláljuk a választ, nézzük meg, hol élnek ők, mi irányítja cselekedeteiket, és ami könyvünk szempontjából a legizgalmasabb, milyen történeteken nőnek fel?
Andrea Mertiny: Az esőerdő
A trópusi esőerdő a Föld egyik legcsodálatosabb élettere. Sehol másutt a Földön nem él ennyi növény- és állatfaj ilyen kis területen. Többségük ámulatba ejtő módszerekkel harcol az életben maradásért. Mi a fafojtó füge fortélya? Hol él a hárpia? Hogyan landol a repülő mókus? Ilyen és ehhez hasonló izgalmas kérdéseket tárgyal ez a könyv, miközben szakszerűen szól az esőerdők növény és állatvilágának organikus egységéről, az egyes fajok egymásrautaltságáról, a civilizáció és az esőerdő kapcsolatáról.
Faludy György, Eric Johnson: Jegyzetek az esőerdőből
Faludy a maga megszállottságával feltár megint valami újat. Prózája mondanivalója és szerkesztése is egyedülálló. Egyszerre repít hatalmas elméje a magasba, majd hirtelen zuhanunk vele let#nt korok elméinek gondolataiba, alámerülve és kijózanodva vagy mámorba esve a párás levelek illatától. Faludy miatt ilyen a kép, i teszi utazássá, most is ott van, de nem egészen. Elvisz egy erdibe magas hegyek közé, melyeknek neve sincsen még.
Bakó Krisztián: Rejtelmes esőerdők
Melyikünk fantáziáját ne mozgatták volna meg az esőerdők vadregényes vidékén játszódó történetek? A végeláthatatlan trópusi vadon, ahol a mai napig is veszélyes ragadozók, mérges kígyók, őskori életmódot folytató bennszülöttek élnek égbe nyúló fák között, izgalmas helyszín a kalandregények és a filmek számára. Bolygónk e tájai többségében városlakó emberiség számára változatlanul az érintetlen, vad és egzotikus természetet testesítik meg.
Amazónia ősi városai - A történelem nagy rejtélyei
Sokak számára a Föld érintetlen élővilágának utolsó mentsvárát az amazóniai esőerdő jelenti, mely terület évezredeken keresztül gyéren lakott volt, mivel a kedvezőtlen környezeti feltételek megakadályozták az emberek tartós letelepedését. Ez az elképzelés az első európai tudósok munkájának eredményeként született, akik a XVIII. századtól kezdve járták a vidéket, és olyan területekről számoltak be, ahol kevés jel utalt az emberi életre. Ezt az állítást később antropológusok és természettudósok is megerősítették, amely egészen a XX. századig helytállónak bizonyult.
Madagaszkár útikalauz
Ez a kisméretű, zsebben hordozható útikönyv színes fotókkal és naprakész információkkal szolgál a Madagaszkárra utazó turistáknak, kalandoroknak. Érintetlen esőerdőket, nemzeti parkokat, természetvédelmi területeket mutat be a könyv az érdeklődők számára. Felfedezhetjük Madagaszkár összes régióját, tanácsokat ad a megfelelő közlekedési eszközök és szálláshelyek kiválasztásában, hasznos információkat olvashatunk az utazás előtti és alatti tudnivalókkal kapcsolatban, megismerhetjük a híres magyar utazó, Benyovszky Móric madagaszkári helyszíneit és emlékműveit az ország több pontján, valamint egy magyar-malagaszi szótárt is megtalálhatunk az útikönyvben.
Thomas Marent: Esőerdő
Thomas Marent fényképész 16 éve szenteli életét és művészetét a bolygó legváltozatosabb és legegzotikusabb élőhelyének: az esőerdőnek. Ez a mű - több mint 500 lélegzetelállító állat- és növényportré és a mögöttük meghúzódó elragadó történetek meghitt gyűjteménye - a fotográfus testamentuma.
Óceánok és esőerdők
Fedezd fel az óceánok és az esőerdők lenyűgöző, ám fenyegetett világát! Kutasd fel az őserdők sűrű lombjai mélyén rejtőzködő állatokat! Ismerd meg az El Nino-jelenséget, amely oly sok kárt okoz szerte a világon! Tudd meg, miként küzdenek meg a globális felmelegedés fenyegető veszélyeivel a tengerek élőlényei!
Francesco Petretti: A Trópusi esőerdő
A trópusi erdők csupán a föld felszínének hat százalékát borítják, mégis, a bolygónkon található állat- és növényfajok több mint fele él ezen a viszonylag kis területen: vagyis nem túlzás, ha azt állítjuk, hogy a növények, kétéltűek, hüllők, gerinctelenek, madarak és emlősállatok milliói. Ez a sűrű, áthatolhatatlan birodalom, bolygónk zöld tüdeje, uralja az amerikai, az afrikai és az ázsiai kontinens trópusi területeinek nagy részét. Legeldugottabb zugaiban monumentális fákra, hihetetlen színekben pompázó orchideákra, szemkápráztató pillangókra, és minden képzeletet túlszárnyaló tollazattal büszkélkedhető madarakra bukkanhatunk.
DVDk-k:
Julian Thomas: Az esőerdők titkai
A szárazföldek felszínének mindössze 6%-át borítják esőerdők, mégis több mint ötmillió növény- és állatfajnak adnak otthont e titokzatos rengetegek. Az élővilág e páratlan gyöngyszemei milliónyi titkot rejtenek, melyek megfejtésével számtalan tudós és kutató foglalkozik. Filmünk a panamai esőerdők titokzatos életébe enged bepillantást, szinte kézzelfogható közelségbe varázsolva a dzsungelek legparányibb élőlényeit csakúgy, mint az éj leple alatt vadászó nagymacskákat és a színpompás növényvilág képviselőit.
Imax - Trópusi Esőerdő
A világszerte milliók által látott film napjaink egyik legfontosabb környezetvédelmi problémája kapcsán egy 400 millió évet átfogó utazásra viszi a nézőt. Hihetetlen képi és hanghatások segítségével mutatja be a Föld tüdejének nevezett trópusi esőerdők kialakulását, szépségét és sokszínűségét, az ott élő több százezer madár és rovarfaj mindennapi életét. Az esőerdők mélye - hasonlóan az óceánok örök sötétségbe burkolódzó világához, vagy éppen az Antarktisz jégsivatagához - egészen a legutóbbi évtizedekig a Föld fehér foltjaihoz tartozott.
Amazónia
Az Amazónia a Föld legnagyobb esőerdejének szívébe kalauzol minket, egy csodálatos családi-, természet és egyben kalandfilm, az Amazonas esőerdejének szépségéről és sokszínűségéről, erről a kivételes tájról, mely a bolygón létező leggazdagabb ökoszisztémát hozta létre. A film főszereplője egy kapucinus majomkölyök, aki ketrecéből szabadulva, egy baleset nyomán kikerül a dzsungelbe. Sai - aki fogságban született és nevelkedett - miután lezuhan a repülő, amellyel szállították, egyedül találja magát a buja őserdőben.
|